E-Mail: Ssar.Azn@tatar.ru,Ssar.azn@yandex.ru
Руководитель: Мухаммадиева Минзиля Миргалиевна
У нас учатся: 49 учащихся/ 49 укучы, Сарлы балалар бакчасында - 5 тәрбияләнүче, Буляк балалар бакчасында- 3 тәрбияләнүче
У нас учат: 16 педагогов/ 16 педагог, балалар бакчасында 4 тәрбияче, 4 воспитателя

Новости главные

Урок цифры.Саннар дәресе

Опубликовано: 28.11.2023

28 ноября 2023 года в рамках Всероссийского образовательного проекта «Урок Цифры» проходит урок по теме «Облачные технологии: в поисках снежного барса». Всероссийский образовательный проект «Урок цифры». Проект направлен на развитие ключевых компетенций цифровой экономики у школьников, а также их раннюю профориентацию в сфере информационных технологий. Цель Урока – привлечь внимание детей к устройству нейросетей, облачных сервисов и дата - центров и объяснить принципы работы алгоритмов компьютерного зрения, а также показать, как технологии позволяют отличать одно животное от другого и изучать их повадки в дикой природе.

2023 елның 28 ноябрендә цифрлар дәресе Бөтенроссия мәгариф проекты кысаларында болыт технологияләре: кар барсын эзләүдә темасына дәрес уза. «Саннар дәресе»Бөтенроссия мәгариф проекты. Проект укучыларда цифрлы икътисадның төп компетенцияләрен үстерүгә, шулай ук аларның мәгълүмати технологияләр өлкәсендә иртә һөнәри юнәлеш алуына юнәлдерелгән. Дәреснең максаты-балаларның игътибарын нейрон челтәрләре, болыт сервислары һәм мәгълүмат үзәкләре төзелешенә җәлеп итү һәм компьютер күрү алгоритмнарының эш принципларын аңлату, шулай ук технологияләрнең бер хайванны икенчесеннән аерырга һәм аларның кыргый табигатьтәге гадәтләрен өйрәнергә мөмкинлек бирүен күрсәтү