Универсиада-2019.

Опубликовано: 13.02.2019

Зимняя универсиада 2019 — всемирные студенческо-молодёжные спортивные соревнования, которые пройдут с 2 по 12 марта 2019 года в российском городе Красноярске.                                                                                                                                                  А в нашей школе 13.02 прошли единые уроки по данной тематике.

XXIX Бөтендөнья кышкы Универсиада башкаласы итеп Россия шәһәре Красноярски сайланган. Бу хакта 9 нчы ноябрь көнне җирле вакыт белән 20 сәгатьтә (Мәскәү вакыты белән 23 сәгатьтә) Халыкара студентлар спорты федерациясе башкарма комитеты хәбәр итте. 13 февраль көнне һәр класста "Универсиада-2019" дәресләре узды.