• Детские сады
  • МБДОУ «Детский сад комбинированного вида №9 «Салават купере» г. Азнакаево» РТ.\\ Мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениясе Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы Азнакай шәһәре “Катнаш төрдәге 9 нче “Салават купере” балалар бакчасы.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад комбинированного вида №9 «Салават купере» г. Азнакаево»Азнакаевского муниципального района Республики Татарстан. / Мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениясе Азнакай муниципаль районы Азнакай шәһәре "Катнаш төрдәге 9 нчы "Салават күпере" балалар бакчасы

Адрес: 423300, Республика Татарстан, Азнакаевский муниципальный район, г. Азнакаево, ул. Гагарина, д. 31А.,
Телефон: 885592 ( 9 -30 - 51)
E-Mail: d9azn@mail.ru
Короткое название: МБДОУ № 9 "Салават Купере"
Руководитель: Сунагатова Альбина Равилевна

"Кубәләкле җәймә"

Опубликовано: 14.04.2021

Азнакай балалар китапхәнәсе хезмәткәрләре белән берлектә Алина Хисамиеваның "Күбәләкле җәймә" исемле китабының презентациясе булды. Безнең мәктәпкә эзерлек төркеме балалары китаптагы шигырьләрне ятлап, сәнгәтьле итеп сөйләделәр һәм Азнакай шәһәренең күренекле язучылары Р.Шәрипова, М. Гарипов, А. Валиуллина, С. Ханипова, Н.Фазлыева, Х.Галимова, Җ. Шарипова, "Хуш балачак" җырының көй авторы Г.ҖиҺаншина белән танышу кичәне бик ямьләндерде.