Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №2 «Теремок» г. Азнакаево Азнакаевского муниципального района РТ

Адрес: улица Нефтяников д.8
Телефон: +7(855)-929-54-92
E-Mail: D2.azn@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад комбинированного вида №2 "Теремок" г. Азнакаево
Руководитель: Шириазданова Чулпан Рифовна
Год основания учреждения: 1968

Нәүруз мөбарәк

Опубликовано: 22.03.2015

Безнең бакчада матур итеп Нәүрүз бәйрәме үтеп китте.Гадәткә кереп киткән бу бәйрәмне балалар күңелле итеп үткәрделәр.Балалар авызыннан матур итеп татар шигырьләре,җырлары яңгырадылар.Бергәләшеп Карбикә һәм Нәүрүзбикә белән татар уеннарын уйнадылар.Шул ук вакытта якташыбыз Әнәс Кари шигырьләре аша балаларда табигатькә карата сакчыл караш  та тәрбияләнде.Кыскасы,бәйрәм күңел ачу белән беррәттән файдалы да үтте.

Сыерчыклар үз оясын корып,

Җырлар суза туган якларга.

Табигатьнең һәрбер гүзәллеген,

Матурлыгын кирәк сакларга.