• Школы

Адрес: 422741, РТ, Атнинский район, село Нижний Куюк, ул. Татарстан, д. 71а
Телефон: +7(843)-693-32-21
E-Mail: tkuek@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Нижнекуюкская ООШ"
Руководитель: Кадимова Сюмбель Муллануровна

Түбән Көек төп гомуми белем мәктәбе яңалыклары

Гаиләм – җылы кояшым

Опубликовано: 04.05.2024

2024 нче ел – Россиядә гаилә елы дип игълан ителде. Гаилә – тормышның нигезе, дәүләтнең киләчәге. Тату гаиләләрдә генә тырыш, уңган, тәүфыйклы, акыллы балалар үсә. 3 нче май көнне Түбән Көек мәктәбендә 5 нче сыйныф укучылары, аларның әти-әниләре белән үткән «Гаиләм – җылы кояшым» дип аталган чарада нәкъ менә шундый күркәм сыйфатлары булган гаиләләр катнашты. «Гаилә ядкарьләре», «Уеннан-уймак», «Файдалы киңәш», «Гаҗәпләндерик әле», «Матур теләкләр» номинацияләрендә чыгыш ясап, гаиләләр үзләренең иң олы таяныч, иң ышанычлы сыеныр урын булуын тагын бер кат расладылар. Чараны 5 нче сыйныф җитәкчесе Фәтхрахманова Эльвера Мансур кызы әзерләп үткәрде.

2024 год объявлен в России Годом семьи. Семья – основа жизни, будущее государства. Только в дружных семьях растут трудолюбивые, целеустремленные, умные дети. 3 мая в Нижнекуюкской ООШ прошло мероприятие "Гаиләм – җылы кояшым" ("Моя семья – мое теплое солнце"), в котором приняли участие учащиеся 5 классов и их родители. Выступая в номинациях "Семейные реликвии", "От игры к бедам", "Полезные советы", "Удивим", "Добрые пожелания", семьи еще раз доказали, что они – самая большая опора, самое надежное убежище. Подготовила и провела мероприятие классный руководитель 5 класса Фатхрахманова Эльвера Мансуровна.