Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сизинская основная общеобразовательная школа» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422027, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, с. Сиза, ул. Школьная, д.21
Телефон: +7(843)-665-12-46
E-Mail: Ssiz.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сизинская ООШ"
Руководитель: Абдуллин Марс Миннеханович

Мөһәммәд Мәһдиевның тууына 85 ел

Опубликовано: 03.12.2015

Татарстанның халык язучысы, әдәбият галиме һәм тәнкыйтьче Мөхәммәт  Сөнгать  улы Мәһдиев 1930 нчы елның 1 декабрендә хәзерге Татарстан Республикасы  Арча районы Гөберчәк авылында мулла гаиләсендә туа.    Без дә мәктәбебездә  М. Мәһдиевнең туган көнен  билгеләп үттек. Татар теле һәм әдәбияты укытучысы Җәләлеева Г.И. 7 нче  класс укучылары белән  сыйныф сәгатендә Мәһдиевнең тормыш юлы һәм иҗатына тукталды.   "Мәһдиев укулары"нда катнашкан Госманов Нияз  үзенең фәнни эше белән иптәшләрен дә таныштырды. Укучылар әлеге дәрестән бик күп мәгълүмат алды.