Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сизинская основная общеобразовательная школа» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422027, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, с. Сиза, ул. Школьная, д.21
Телефон: +7(843)-665-12-46
E-Mail: Ssiz.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сизинская ООШ"
Руководитель: Абдуллин Марс Миннеханович

Балаларның сәламәтлеген кайгыртып

Опубликовано: 23.01.2014

Хөрмәтле әти-әниләр!

“Сәламәтлек” милли проекты кысаларында Татарстан Республикасында Балалар Республика Клиник больницасы базасында (ДРКБ) Сәламәтлек үзәкләре” эшли.

Арча районы мәктәпләренә хезмәт күрсәтүче   “Сәламәтлек үзәге”  нең адресы:

Казан шәһәре, Зорге урамы, 55 нче йорт. (ГАУЗ «Детская республиканская клиническая больница» Минздрава РТ). Телефон: 8(843)-229-54-53 (регистратура).

(“Җиңү проспекты”метро тукталышыннан 390 метр ераклыкта)

Эш сәгате: дүшәмбе – җомга, 8.00- 19.00 (төшке ялсыз)

Үзәктә балаларга комплекслы тикшерү уздыралар (кандагы шикәр һәм холестерин дәрәҗәсен, мускул тукымасын, сулау фукциясенең, йөрәк эшчәнлегенең торышын тикшерәләр. Эндокринолог, педиатр һәм невропатолог хезмәт күрсәтә. Тикшеренү бушлай. Врачтан направление кирәкми. Үзең белән баланың мед. полисын, паспорт (туу турында таныклык) алып барырга кирәк.

Теләгән әти-әниләр балаларын алып барып тикшертә ала.

Источник: Балаларның сәламәтлеген кайгыртып