Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сизинская основная общеобразовательная школа» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422027, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, с. Сиза, ул. Школьная, д.21
Телефон: +7(843)-665-12-46
E-Mail: Ssiz.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сизинская ООШ"
Руководитель: Абдуллин Марс Миннеханович

Туган тел бәйрәме

Опубликовано: 26.04.2024

Г.Тукайның 138 еллыгына багышланган тантаналар дәвам итә. 26 нчы апрель көнне Сеҗе төп гомуми белем мәктәбендә “Бердәм Тукай көне” булып узды. Бу чарада мәктәп укчылары барысы да актив катнашты. 8 нче сыйныф укучылары көче белән “Безнең күңелләрдә син,Тукай!” исемле класстан тыш чара узды. Укучылар Тукай шигырьләрен   сөйләделәр, әкиятләреннән өзекләр куйдылар, аның сүзләренә язылган җырлар яңгырады. Бу чара  укучыларны Тукайның иҗаты белән тагын да кызыксынуга тартты, аның иҗаты, тормыш юлы буенча белгәннәрне тагын да ныгытты.