Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сизинская основная общеобразовательная школа» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422027, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, с. Сиза, ул. Школьная, д.21
Телефон: +7(843)-665-12-46
E-Mail: Ssiz.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сизинская ООШ"
Руководитель: Абдуллин Марс Миннеханович

Иҗат кичәсе

Опубликовано: 16.01.2023

Буген мәктәбебездә Расип Нәҗип улы Набиуллинның "Яшәү яме" китабын тәкъдим итү кичәсе булды. Бу бәйрәмдә  Расип абыйның дуслары, туганнары, балалары, оныклары катнашты, һәм һәрберсе аның турында җылы фикерләрен әйтте. Ә укучылар исә шушы җыентыкка кергән тормышчан шигырьләрен сойләделәр. Узебезнең арада яшәгән, көн саен аралашып яшәгән Расип абыйның яңа сыйфатларын ачу, аның белән чын шагыйрь буларак танышу укучыларда тирән кызыксыну һәм соклану хисләре уятты.