Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сизинская основная общеобразовательная школа» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422027, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, с. Сиза, ул. Школьная, д.21
Телефон: +7(843)-665-12-46
E-Mail: Ssiz.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сизинская ООШ"
Руководитель: Абдуллин Марс Миннеханович

"Моңлы сазым" дип исемләнгән әдәби-музыкаль кичә

Опубликовано: 23.04.2022

Бөек шагыйребез Габдулла Тукайның тууына 136 ел тулу уңаеннан "Казан-арты" тарих-этнография музее уздырган "Моңлы сазым" дип исемләнгән әдәби-музыкаль кичәдә катнашып җыр номинациясендэ Шакирова Аделина 2 урынга лаек булды.Шигырь номинациясендэ Закирова Нәфисә 3 урынга лаек булды. Иҗади бәйге 3 номинациядә узды:
-Г.Тукайның шигъри әсәрләрен укучылар; (шигырь)
-Г.Тукай сүзләренә иҗат ителгән җырларны башкаручылар; (җыр)
-укучыларның Г.Тукайга багышлап яки аның иҗатына ияреп язган шигъри әсәрләре; (иҗат)
“Моңлы сазым” исемле районкүләм әдәби-музыкаль  бәйгедә 40 ка  якын районыбызның иң көчле укучылары  көч сынашты.   Ахырдан конкурска нәтиҗә ясап, җиңүчеләргә диплом һәм истәлекле бүләкләр тапшырылды. Катнашкан укучыларга һәм аларны әзерләгән укучыларга бик зур рәхмәтебезне җиткерәбез!