Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сизинская основная общеобразовательная школа» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422027, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, с. Сиза, ул. Школьная, д.21
Телефон: +7(843)-665-12-46
E-Mail: Ssiz.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сизинская ООШ"
Руководитель: Абдуллин Марс Миннеханович

Инглизчәне татар теле аша өйрәнү

Опубликовано: 10.12.2021

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы уңаеннан инглиз теле укытучысы Исмагилова Э.Р. 6 нчы класслар белән “Лайфхак: инглизчәне татар теле аша өйрәнү” темасына билингваль дәрес  үткәрде. Дәреснең максаты:  укучыларга инглизчәне   туган тел аша өйрәнү мөмкинчелекләрен , алымнарын, ысулларын күрсәтү. Дәрестә укучылар инглизчә мәкальләрнең татар телендәге эквивалентларын  чагыштырдылар, үзләре кулланган  лайфхакларны инглизчә сөйләделәр, Америкада яшәп, чит телне татар теле аша өйрәтүче блогер Фәридә Ибрахим белән таныштылар, танылган җырчылар катнашында төшерелгән “ Дуслык” җырын  карадылар, ике телдә дуслык картасын  төзеделәр.