Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сизинская основная общеобразовательная школа» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422027, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, с. Сиза, ул. Школьная, д.21
Телефон: +7(843)-665-12-46
E-Mail: Ssiz.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сизинская ООШ"
Руководитель: Абдуллин Марс Миннеханович

«Әрнүле истәлекләр...»

Опубликовано: 13.02.2021

1989 нчы елдан башлап 15 февраль илебездә Әфганчыларны искә алу көне буларак билгеләп үтелә. Шул уңайдан бүген Арча районының  хәрби комиссары Алмаз Борһанов җитәкчелегендәге кунаклар моннан нәкъ 40 ел элек Ватан алдындагы хәрби бурычын үтәгәндә һәлак булган авылдашыбыз Фәнис Бикбаевның гаиләсендә булдылар. Әфган сугышы турындагы истәлекләр башка бернигә дә ошамаган, алар әрнүле һәм үзәкөзгеч... Ничек кенә булмасын, безнең бурыч-бу вакыйгалар турында истәлекләрне киләсе буынга җиткерү. Алар өчен сугышчы интернационалистларның батырлыгы патриотлык үрнәге булырга тиеш. Очрашу ахырында көрәш кырында ятып калган сугышчыларны бер минутлык тынлык белән искә алдылар.