Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сикертанская основная общеобразовательная школа имени Галиаскара Камала» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422028, с. Сикертан, ул. Школьная, д. 77
Телефон: +7(843)-665-22-18
E-Mail: Ssik.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сикертанская ООШ им. Г. Камала" Арского муниципального района РТ
Руководитель: Сунгатов Шаукат Завдатович
Год основания учреждения: 2003

Ватанны саклаучылар көне

Опубликовано: 19.02.2024

Ватанны саклаучылар көне
Бүген Россиянең Хәрби дан көне булган Ватанны саклаучылар көне алдыннан «Мөһим нәрсәләр турында сөйләшүләр» циклыннан чираттагы дәрес узды. Аның максаты: Россия Федерациясенең Кораллы көчләрендә хезмәт итүче кешеләргә хөрмәт тәрбияләү, Ватанны саклаучыларга карата рәхмәт хисләре һәм Россия армиясе өчен горурлык формалаштыру.
Дәрестә укучылар тантананың ничек барлыкка килүен, ни өчен ул Бөек Ватан сугышы елларында аеруча әһәмиятле булуын һәм бәйрәмнәрнең безнең көннәрдә ничек узуын белделәр. Укучылар Россия Кораллы көчләре сафларына керүче гражданнарның хәрби анты белән таныштылар. Мәктәп укучылары «тугрылык анты бирәм» дигән сүзләрне ничек аңлауларын әйттеләр. Укучылар Россиянең хәрби-тарих җәмгыятенең «Маршрут төзелгән» проекты турында белделәр. Истәлекле урыннар буйлап сәяхәт итү үткәнне аңларга һәм батырлыклар турында тарихи хәтерне сакларга ярдәм итәчәк.
Дәрес ахырында нәтиҗә ясадылар: 23 нче февраль - хәрби антларына тугры булганнарның бәйрәме. Россия тарихына, аның геройларына хөрмәт һәм хәтер символы булып хезмәт итүче, һәрвакыт үз Ватаннарын батырларча яклап торучылар көне. Бу Хәрби дан көне!