Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

I Бөтенроссия “Туган тел” форумы

Опубликовано: 13.11.2023

Бүген, 13 нче ноябрь көнне, мәктәбебездә I Бөтенроссия “Туган тел” форумы узды.
Форум делегатлары  татар телен уку-укытуга бәйле көнүзәк мәсьәләләргә багышланган төрле педагогик остаханәләрдә катнаштылар.
Форумга җыелган Россия Федерациясе мәгариф оешмалары вәкилләре, татар милли-мәдәни автономияләре һәм җирле татар иҗтимагый оешмалары вәкилләре,  мәгариф идарәсе җитәкчеләре,  мәктәп директорлары, татар теле һәм әдәбияты укытучылары өчен “Арча җире –Тукай ягы” музыкаль чарасы тәкъдим ителде. Әлеге чарада Арча муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Гатиятов Ренат Мансур улы,  Бөтендөнья татар конгрессы Милли Советы Рәисенең беренче урынбасары - Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитеты җитәкчесе Шакиров Данис Фәнис улы,  Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы регионара хезмәттәшлек бүлеге җитәкчесе Мусина Гөлия Фәргать кызы, Арча муниципаль районы “Мәгариф идарәсе” җитәкчесе Мөхәмәдияров Рамил Данил улы катнашты.
Көн дәвамында татар телен уку-укытуга бәйле көнүзәк мәсьәләләргә һәм милләт баласын тәрбияләүгә багышланган төрле педагогик остаханәләр узды. Шулай ук катнашучылар «Халкыбызның күңел бизәкләре», «Милли чигү», «Театр яктылыкка, нурга илтә» күргәзмәләре белән дә таныштылар.

Источник: I Бөтенроссия “Туган тел” форумы