Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

«Илһам» бөтенроссия яшь язучылар бәйгесенең зона этабы

Опубликовано: 05.04.2023

"Татарстан Республикасында 2023-2030 нчы елларга дәүләт телләрен һәм башка
телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү" буенча Дәүләт программасын үтәү өчен, татар телен,
әдәбиятын, мәдәниятен саклау һәм үстерү, укучыларда әдәбиятка, сәнгатькә кызыксыну
уяту, әдәби иҗатка сәләте булган яшьләрне ачыклау, барлау, яшь язучыларны таныту
максатыннан, 2022-2023 нче уку елында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән
министрлыгы Татарстан Республикасы Язучылар берлеге белән бергәләп татар телендә
иҗат итүче мәктәп укучылары арасында «Илһам» бөтенроссия яшь язучылар бәйгесен
уздырды. Бүген безнең мәктәптә әлеге бәйгенең зона этабы уздырылды.
Яшь язучыларның чыгышын Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы милли мәгариф бүлегенең әйдәп баручы белгече Кәримов Рүзәл Таһир улы, татар язучылары, журналистлары Ләбиб Лерон, Рәдиф Сәгъди, Гөлзада Бәйрәмова, Данил Салихов бәяләде. Бәйгедә җиде районнан катнашкан 130 укучының чыгышы тыңлады.
Бәйгенең "Яшь журналист"номинациясендә безнең мәктәптән 9 нчы А сыйныфы укучысы Сәфәргалиева А., 11 нче сыйныф укучысы Әхмәдиева Д. катнашты. Укучыларга алдагы этапта уңышлар телибез!