Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

Без – Тукай варислары

Опубликовано: 19.04.2021

2021 нче елның 19 нчы апрель көнендә ТР Арча муниципаль районы “Арча 6 нчы урта гомуми белем мәктәбе” муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесендә “Без – Тукай варислары" шигырь укучылар бәйгесе узды. Конкурс укучыларны татар шигъриятенә һәм иҗатка тарту, татар халкының мәдәнияте һәм милли үзенчәлекләре белән кызыксындыру, Г.Тукайның тормыш юлы һәм иҗаты мисалында милли үзаң тәрбияләү максатыннан уздырылды. Бәйгедә гомуми белем учреждениеләренең 1 –11 нче сыйныф укучылары һәм укытучылары 4 төркемгә бүленеп катнашты. Конкурста гран-при ияләренә һәм җиңүчеләргә 1, 2, 3 нче дәрәҗә дипломнар, кубоклар, Г.Тукайның китаплары тапшырылды. “Без – Тукай варислары" шигырь укучылар бәйгесе бик күңелле үтте, барлык катнашучылар күңелендә якты хатирәләр калдырды.