Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

Безнең мәктәптә Россия чемпионнары укый

Опубликовано: 22.09.2020

“Яшь профессионаллар (WorldSkills Russia)” VIII милли чемпионатында “Мобиль кушымталар эшләү (юниорлар)” компетенциясендә 11 нче А сыйныфы укучысы Щепкин Даниил Татарстан Республикасын лаеклы рәвештә тәкъдим итте. Укучыбыз, Мәскәү өлкәсе һәм Мәскәү шәһәренең данын яклап катнашкан иң көчле көндәшләрен җиңеп, Россия чемпионы булды.
Бу җиңүдә Даниилның остазы Хәмидуллина Чулпан Дамировнаның да өлеше бик зур. Тәҗрибәле хезмәттәшебез, Даниилның сәләтен күреп алып, вакытында дөрес юл сайларга ярдәм итте.
Мәктәбебезгә белем алырга килгән яңа укучыларыбыз да бик сәләтле. Менә алар арасында шулай ук “Яшь профессионаллар (WorldSkills Russia)” VIII милли чемпионатында “Физик культура, спорт һәм фитнес (юниорлар)” компетенциясендә җиңүче булган 10 нчы А сыйныфы укучысы Маликов Булат та бар. Аның остазы – Г.Тукай исемендәге Арча педагогия көллияте укытучысы Маликова Лилия Миннәхәтовна.

Фотоотчетны шушы сылтама буенча алып була: https://yadi.sk/d/Dz1D4hr_pCgOuQ?w=1