Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017
У нас учатся: 882 обучающихся, из них иностранных граждан 0 \ Бездә укыйлар: 882 укучы
У нас учат: 54 педагогических работников \ Бездә укыталар: 54 педагогик хезмәткәр

Беренче белем бәйрәме!

Опубликовано: 01.09.2018

Бүген безнең мәктәптә 1 нче сентябрь көнне беренче тапкыр белем бәйрәме үткәрелде! Белем көне - укытучылар белән укучылар бәйрәме генә түгел. Белем көне әти-әниләр өчен дә, аң-белемнәрнең дөньяда иң зур байлык икәнен аңлаган кешеләр өчен дә зур бәйрәм!

Бигрәк тә 1 нче сыйныф укучыларына бүген дулкынландыргыч көн - алар әле беренче мәртәбә мәктәпкә аяк бастылар. Алар өчен бу көнне куңелле вакыйгаларга, җитди сынауларга бай булган тормыш башлануын белдереп беренче кыңгырау яңгырый. Чыгарылыш сыйныф укучылары өчен һөнәр һәм киләчәк тормыш юлын сайлауда мөһим булган ел башлана. Бу уку елы аларга зур куанычлар алып килсен, дәүләт имтиханнарын уңышлы тапшырсыннар.

Бездә кунакта Арча муниципаль районы башлыгы Нуриев И.Г. һәм Татарстан Республикасы мәдәният министры Әюпова И.Х. булды. Хөрмәтле кунакларыбыз мәктәп коллективына изге теләкләрен җиткерделәр.