Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017
У нас учатся: 882 обучающихся, из них иностранных граждан 0 \ Бездә укыйлар: 882 укучы
У нас учат: 54 педагогических работников \ Бездә укыталар: 54 педагогик хезмәткәр

"Әлифба" кичәсе

Опубликовано: 23.03.2018

Бүген 23 нче март көнне безнең мәктәпнең 1А сыйныфының "Азбука" һәм "Әлифба" белән хушлашу чарасы булып узды. Кичә барышында балалар шигырьләр сөйләделәр, җырладылар, биеделәр һәм табышмаклар аркылы - алган белемнәрен күрсәттеләр. Балалар "Әлифба" китабы белән хушлашып, "Уку китабын" каршы алдылар. Һәм китапны ничек дөрес тоту кагыйдәләрен кабатладылар һәм истә калдырдылар. Балаларга истәлеккә китапханәчебез дәрескә кирәкле белешмә китаплары бүләк итте. Кичәгә килгән әти-әниләр бик канәгать калдылар.