Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017
У нас учатся: 882 обучающихся, из них иностранных граждан 0 \ Бездә укыйлар: 882 укучы
У нас учат: 54 педагогических работников \ Бездә укыталар: 54 педагогик хезмәткәр

Татар теле һәм әдәбияты буенча олимпиада

Опубликовано: 23.12.2017

Декабрь ае - вакыйгаларга бик бай ай. Чирекне,беренче яртыеллыкны тәмамлау,Яңа ел бәйрәмнәренә әзерләнү һәм, әлбәттә, олимпиадаларда актив катнашу. Безнең мәктәп укучылары да барлык фәннәр өчен дә каралган олимпиадаларда актив катнашты, бик күп призлы урыннар яуладылар. Татар теле һәм әдәбияты фәненнән 2 төркем буенча барлыгы 19 укучы катнашты һәм шуларның 8е призлы урыннарга ия булдылар. Татар төркеме буенча татар теленнән 8 нче Б сыйныфы укучысы Мостафина Камилә, 10 нчы А сыйныфы укучылары Галияхмәтов Инсаф һәм Мостафина Сөембикә, татар әдәбиятыннан Галиәхмәтов Инсаф призлы урыннар яулады. Ә рус төркеме буенча татар теленнән 6 нчы А сыйныфы укучысы Абдеев Салават, 6 нчы Б сыйныфы укучысы Бальзамов Кирилл һәм 7 нче А сыйныфы укучысы Каюмова Эльвира шулай ук призлы урыннарны алып кайттылар. Тырышлыклары өчен әлеге укучыларга рәхмәт әйтәсе һәм киләчәктә яңа үрләр яулауларын телисе килә.