Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017
У нас учатся: 882 обучающихся, из них иностранных граждан 0 \ Бездә укыйлар: 882 укучы
У нас учат: 54 педагогических работников \ Бездә укыталар: 54 педагогик хезмәткәр

“Казан утлары”журналы редакциясе хезмәткәрләре бездә кунакта

Опубликовано: 24.11.2017

24нче ноябрь көнне Арчаның 6нчы номерлы мәктәбендә Республикабыз язучылары иҗатын тулысы белән яктыртып барган, күпьеллык тарихы булган “Казан утлары”журналы редакциясе хезмәткәрләре кунакта булды. Галим Рамил Ханнан, прозаик Камил Кәримов, якташ язучыбыз Вакыйф Нуриев, шагыйрь Мөхәммәт Мирза 10 нчы сыйныф укучылары  һәм укытучылар белән уку залында җылы сөйләшү оештырдылар. Редакция коллективы мәктәп белән хезмәттәшлек оештыру тәкъдимен кертте. Укучылар журналның төп рубрикалары белән таныштылар. Язучылар әдәби үрнәкләрдән өзекләр укыдылар.
   Татарның яшәеше, аны борчыган мәсьәләләр татарча газета-журналларда яктыртыла. Безнең укучыларыбыз да «Казан утлары» журналын кызыксынып укырлар дигән теләктә калабыз.