Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

"Тихий подвиг женщин тыла"/"Җиңү алып килгән хатын-кызлар"

Опубликовано: 07.02.2023

7 февраля в 1-11 классах с целью воспитания патриотизма,  чувства  гордости за свою Родину на примере героизма женщин в военное время на передовой и в тылу, пополнения знаний обучающихся о роли женщин  в Великой Отечественной войне, как на передовой, так и в тылу, расширения знаний обучающихся о женщинах-героях нашей Родины, родного края прошли классные часы, посвященные женщинам-труженикам тыла, на тему "Тихий подвиг женщин тыла", "Сила слабых".

7 нче февральдә 1-11 сыйныфларда ватанпәрвәрлек, сугыш вакытында хатын-кызларның батырлыгы үрнәгендә Ватан өчен горурлык хисе тәрбияләү, укучыларның Бөек Ватан сугышында хатын-кызларның роле турында белемнәрен тулыландыру, Ватаныбыз, туган як геройлары турында белемнәрен киңәйтү, тыл хезмәтчәннәренә багышланган "Җиңү алып килгән хатын-кызлар" дигән сыйныф сәгатьләре узды.
«Тылда - фронттагы кебек үк!» дигән девиз халыкның патриотик бурычын яхшы аңлавын күрсәтә. Республикабызның дистәләгән мең хезмәт кешесе аңа тугры булып кала.
Сугышта барлыгы 2 миллион хатын-кыз катнаша. Шуларның 50 меңнән артыгы - Татарстаннан. Аларның 41 проценты - табиблар, 40 проценты - санинструкторлар һәм санитаркалар. Шәфкать туташларының исә 100 процентын хатын-кызлар тәшкил итә.