Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

Хокук саклау органнары вәкилләре белән түгәрәк өстәл

Опубликовано: 02.12.2022

2 декабря в школе состоялся круглый стол с представителями правоохранительных органов для 7-11 классов.
На встрече присутствовали инспектор по делам несовершеннолетних отдела МВД России по Арскому району Усманова Э.С., ведущий специалист-инспектор по профилактике семейного неблагополучия и правонарушений среди несовершеннолетних Арского района Хабирова Р.Г. , руководитель движения "Форпост" Зайнуллин И.М.
Учащимся напомнили о вреде употребления табака и алкоголя, а также объяснилми, чем опасны эти вредные привычки, разъяснили учащимся их права и обязанности, рассказали об административной и уголовной ответственности за совершение правонарушений.
Ребята не остались равнодушными к затронутым темам, они приняли активное участие в беседе, которая прошла в доброжелательной обстановке.

2 декабрьдә мәктәптә хокукый белемнәр көне чикләрендә яшүсмерләр җинаятьчелеген, шулай ук балигъ булмаганнар тарафыннан кылынган башка хокук бозуларны һәм җинаятьләрне профилактикалау максатыннан 7-11 сыйныфлар өчен хокук саклау органнары вәкилләре белән түгәрәк өстәл узды.
Очрашуда балигъ булмаганнар эшләре буенча инспектор Усманова Э.С., Арча районы балигъ булмаганнар арасында гаилә иминлеген һәм хокук бозуларны профилактикалау буенча әйдәп баручы белгеч-инспектор Хәбирова Р. Г., "Форпост" хәрәкәте җитәкчесе Зәйнуллин И. М. катнашты.
Чара барышында укучыларга балигъ булмаганнарның җинаять җаваплылыгы турында мәгълүмат җиткерелде. Балигъ булмаганнар эшләре буенча инспекторлар урлашу, талау, тән җәрәхәтләре салу кебек җинаятьләр кылу өчен җаваплылыкка тарттырылу турында сөйләделәр. Яшүсмерләргә җинаять һәм административ җаваплылыкның ничә яшьтән кулланыла башлавы, бу җаваплылык төрләре арасында нинди аермалар барлыгы һәм аларның нинди нәтиҗәләргә  китерүе    турында  аңлатылды.
Очрашу ахырында кунаклар укучыларга укуларында уңышлар, хокукый белемнәрен тагын да ныграк арттыруларын, үз кылыкларына һәм гамәлләренә җаваплы карауларын  теләделәр.