Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

Россия Федерациясенең Дәүләт флагы көне

Опубликовано: 23.08.2022

Ел саен 22 августта Россия Федерациясенең Дәүләт флагы көне билгеләп үтелә.
22 августта Арчаның 6нчы урта гомуми белем бирү мәктәбендә "Флагым белән горурланам" дигән акция узды, мәктәп укучылары, волонтерлар һәм педагоглар акциягә актив кушылдылар.
Россия Флагы көне уңаеннан укучылар урамнан үтүчеләргә Россия флагы төсендәге өч төстәге тасмалар таратты.
Дәүләт флагы көне — үзен күпмилләтле бөек дәүләтнең чын гражданины итеп таныган, аның көчле ил булып мул тормышта яшәвен теләгән һәр кеше өчен олы бәйрәм.
Россия флагының өч төсе — Ватаныбызның иң мөһим символларының берсе. Ак төс — азатлык һәм мөстәкыйльлек, зәңгәр — ышаныч һәм рухият, кызыл бөеклек һәм көч-куәт дигәнне аңлата.