Адрес: 422000, РТ, г. Арск, ул. 90 лет ТАССР, д. 42
Телефон: +7(843)-663-33-30
E-Mail: S6.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "АСОШ №6"
Руководитель: Мустафин Дилюс Фаритович
Год основания учреждения: 2017

3 В сыйныф укучылары өчен "квест уены"

Опубликовано: 27.04.2022

Туган тел атналыгы кысаларында бөек шагыйребез Г.Тукайның тормыш юлы һәм иҗаты буенча китапханәче Шаһимуллина Р.Р. 3 В сыйныф укучылары өчен "квест уены"үткәрде.Әлеге квест  шагыйрьнең бала чагын,ул үткән юлларны,бер гаиләдән икенче гаиләгә күченеп йөрүләрен аңлатуны, зур әһәмияткә ия булган мәңге үлмәс шигырь һәм әкияләрен искә төшерү һәм аларга таныш булмаган әсәрләренә күзәтү ясауны үз эченә ала. Укучылар Г.Тукайның балалар бакчасыннан ук таныш булган "Су анасы", "Кәҗә белән сарык", Шүрәле" әкияләрен инде яттан беләләр.Берничә шигырен дә сәнгатьле итеп сөйләп бирделәр.
Шулай ук квест ахырында аның "Шүрәле"әкияте буенча төшерелгән мультипликацион фильм тәкъдим ителде.
"Квест уены" укучыларга бик тә ошады.