Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Нусинская основная общеобразовательная школа" Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, село Нуса, улица Татарстан, дом 31/ Татарстан Республикасы, Арча районы, Носы авылы, Татарстан урамы, 31 нче йорт
Телефон: +7(843)-669-35-27
E-Mail: Snus.Atn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нусинская ООШ"
Руководитель: Бадертдинов Васим Хамитович
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 42 ученика/ Бездә укыйлар: 42 укучы
У нас учат: 14 учителя/ Бездә укыталар: 14 укытучы

Тукай шигырьләрен сәнгатьле сөйләү буенча нәтиҗәләр ясалды.

Опубликовано: 28.04.2015

27 нче апрельдә Кырлайда Габдулла Тукайның туган көне уңаеннан бәйрәм кичәсе булды.Бәйрәмне район җитәкчесе Илшат Нуриев ачып җибәрде.Аның Г.Тукай шигырьләрен ихлас сөйләве балалар күңеленә аеруча хуш килде. Ул киләчәктә Тукай иҗатына игътибарның артачагын белдереп сөендерде. Төрле өлкәләрдән килгән язучы,шагыйрьләрнең чыгышларын тыңлау кызыклы булды. Тукай шигырьләрен сәнгатьле сөйләү буенча нәтиҗәләр ясалды. Сәрдәбаш башлангыч мәктәбенең 3нче класс укучысы Егорова Алинә (җитәкчесе Равилә Романова) 1нче дәрәҗәдәге диплом һәм истәлекле бүләк белән бүләкләнде. Аның “Кәҗә белән Сарык хикәяте”н сөйләве кунакларга да ошады. Носы төп гомумбелем мәктәбенең 7нче класс укучысы Романова Алия (җитәкчесе Мостафина Гөлүсә) 2нче дәрәҗәдәге диплом һәм истәлекле бүләк белән бүләкләнде.  Кызларга уңышлар телибез!