Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Нусинская основная общеобразовательная школа" Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, село Нуса, улица Татарстан, дом 31/ Татарстан Республикасы, Арча районы, Носы авылы, Татарстан урамы, 31 нче йорт
Телефон: +7(843)-669-35-27
E-Mail: Snus.Atn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нусинская ООШ"
Руководитель: Бадертдинов Васим Хамитович
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 42 ученика/ Бездә укыйлар: 42 укучы
У нас учат: 14 учителя/ Бездә укыталар: 14 укытучы

Быел сугыш беткәнгә 73 ел тула.

Опубликовано: 12.05.2018

Әй ул көннәр!

Йөрәк - бәгырьләрне

Өзде инде, өзде гомергә.

Бу йөрәкләр ничек түзде икән

Калмаенча кара күмергә.

Сәрдәбаш авылы – безнең туган авылыбыз. Монда сугыш авырлыкларын кичергән батыр йөрәкле авылдашларыбыз яши. Алар – безнең әбиләребез, бабайларыбыз.Бүген дә безгә ярдәм итеп яшиләр.Аларның һәрберсенең безгә үрнәк булырлык тарихы бар. Соңга калмыйча, ул тарихны өйрәник. Ваемсызлык күрсәтеп, аларның рәнҗешен алмыйк. Аларга карата  мәрхәмәтле, ярдәмчел  булыйк.Быел  сугыш беткәнгә 73 ел тула. Аның турында ишетеп кенә белүче өченче буын балалар үсеп килә.Сугыш утының эчендә булучылардан исән калганнар бармак белән генә санарлык.Ә менә сабый чаклары шушы авыр чорга туры килгән өлкәннәр әле шактый. Без нинди рәхәт, матур, тыныч тормышта яшибез икән.Бу җирдә безнең матур яшәвебез өчен меңләгән солдатның каны, әбиләребезнең ачы тире түгелгән.Бу тынычлыкны яулап алып биргән ветераннарга, сугыш чоры балаларына, тыл ветераннарына без зур рәхмәт әйтәбез. Сезнең батыр хезмәтегезне һичкайчан онытмабыз. Сезгә лаеклы алмаш булып үсәрбез.