Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Нусинская основная общеобразовательная школа" Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, село Нуса, улица Татарстан, дом 31/ Татарстан Республикасы, Арча районы, Носы авылы, Татарстан урамы, 31 нче йорт
Телефон: +7(843)-669-35-27
E-Mail: Snus.Atn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нусинская ООШ"
Руководитель: Бадертдинов Васим Хамитович
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 42 ученика/ Бездә укыйлар: 42 укучы
У нас учат: 14 учителя/ Бездә укыталар: 14 укытучы

“Юл билгеләрен беләсеңме? Белмәсәң, исеңдә калдыр!”

Опубликовано: 24.01.2017

Көннәребез шатлык - куанычларга бай булып, изге гамәлләр һәм файдалы эшләр генә  кылып, бер-беребезгә ихтирамлы һәм дус булып янәшәдәгеләребезне үз итеп, бердәмлектә һәм татулыкта үтсә иде дип, без һәр яңа көн тугач яраткан мәктәбебезгә ашыгабыз. Төрле авыллардан җәяүләп тә, машиналарга утырып та, велосипедлар белән дә хәрәкәт итәбез.Димәк, безнең һәркайсыбыз юл белән очраша. Ә ул юлларны хәвеф-хәтәрсез генә үтү безнең тормышыбызның иминлеген тәэмин итә. Башлангыч класслар атналыгының икенче көнен без “Юл билгеләрен беләсеңме? Белмәсәң,  исеңдә калдыр!” дип атадык. Көн дәвамында укучыларга юл билгеләре күрсәтеп нәрсә аңлатканын сорадык, дөрес җавап бирмәүчеләргә нинди билге икәнлеген аңлаттык.