Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Нусинская основная общеобразовательная школа" Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, село Нуса, улица Татарстан, дом 31/ Татарстан Республикасы, Арча районы, Носы авылы, Татарстан урамы, 31 нче йорт
Телефон: +7(843)-669-35-27
E-Mail: Snus.Atn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нусинская ООШ"
Руководитель: Бадертдинов Васим Хамитович
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 42 ученика/ Бездә укыйлар: 42 укучы
У нас учат: 14 учителя/ Бездә укыталар: 14 укытучы

“Юлда йөрсәң бул өлгер, юл кагыйдәсен нык бел!”

Опубликовано: 10.01.2017

Нәрсә дигән әле безнең бөек Тукаебыз? “Картаеп каткач буыннар – эш белү уңайсыз ул...” – бу сүзләр юл кагыйдәләрен өйрәнүгә дә туры килә. Чыннан да, балаларны кечкенәдән үк юлда йөрү куркынычсызлыгына өйрәтү мөһим. Укучыларда юл йөрү кагыйдәләрен куллана белү күнекмәләрен формалаштыру,  юл йөрү кагыйдәләренә һәм юл билгеләренә, юл инспекторлары эшенә карата кызыксынучанлыкны арттыру, балалар һәм ата-аналарның юл йөрү кагыйдәләрен төгәл үтәүләренә ирешү максатыннан башлангыч сыйныф укучылары белән юл йөрү билгеләрен, юл йөрү кагыйдәләрен  һәрдаим кабатлап торабыз.