Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Нусинская основная общеобразовательная школа" Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, село Нуса, улица Татарстан, дом 31/ Татарстан Республикасы, Арча районы, Носы авылы, Татарстан урамы, 31 нче йорт
Телефон: +7(843)-669-35-27
E-Mail: Snus.Atn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нусинская ООШ"
Руководитель: Бадертдинов Васим Хамитович
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 42 ученика/ Бездә укыйлар: 42 укучы
У нас учат: 14 учителя/ Бездә укыталар: 14 укытучы

“Бөтен кеше дә чаңгыга!”

Опубликовано: 05.01.2017

Чанада да шуабыз,

Чаңгыда да шуабыз.

Тимераякта очабыз,

Чыжлап тора шома боз.

Тауларга да барабыз,

Кырларга да чыгабыз.

Кар-буран дип тормыйбыз,

Шуабыз да шуабыз.

“Сәламәтлек-иң зур байлык”, - дигән мәкаль бар татар халкында.  Дөрестән дә, сәламәт кеше генә илебезгә күбрәк файда китерә, куйган максатына ирешә ала.  Мәктәбебездә дә укучыларның сәламәтлеген саклауга зур игътибар бирелә. 5 январь көнне  Носы төп гомуми белем мәктәбе “Бөтен кеше дә чаңгыга!” исеме астында  укытучылар һәм укучылар белән бергә чаңгыда  шуу көне үткәрде. Безне көннең салкынлыгы да куркытмады. Безнең тавыштан урам шау-гөр килеп торды. Саф һавада йөрү беренчедән  безне чыныктырды, икенчедән сәламәтлеккә бик зур файда китерде.