С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Арский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Арский детский сад №8" Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422000,Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, город Арск, ул. Строителей, д. 1
Телефон: +7(843)-663-53-10
Короткое название: МБДОУ "Арский детский сад №8"
Руководитель: Файзрахманова Гульназ Радиковна

Габдулла Тукайны искә алу

Опубликовано: 26.04.2023

Бакчабызда бөек шагыйребез Габдулла Тукайның туган көнен билгеләп үтү кичәсе зурлар төркемнәре балаларының музыка уен коралларында "Бәйрәм бүген" көен уйнаулары астында Габдулла Тукайның

Бар күңеллелек бөтен дөньяда,

Бар бер ямь бүген.

Нәрсәдән бу?

Мин беләм: бәйрәм бүген сүзләре белән башланып китте.

Әлеге кичә "Тукай дөньясына сәяхәт" квест-уен формасында узды. Квест-уенның биремнәрен үтәп алга бару һәм Су анасының тарагын табып бирү гозерен үтәү өчен Габдулла Тукайның тормыш сукмаклары буйлап бардылар. Балаларыбыз уйлап тапкан җаваплары, уй-фикерләрен башкаларга җиткерә алулары белән квест-уенның нәтиҗәсе яхшы булды. Су анасының тарагы табылды!

Әкиятләрендәге Су анасы, Шүрәле Кырлайда яшиләр кебек бүген дә. Тукаебыз иҗаты, аның геройлары безнең күңелебездә, безнең җырларыбызда, безнең уеннарыбызда.

Якташларың, Тукай, сине укый...