• Арский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Арский детский сад №8" Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422000,Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, город Арск, ул. Строителей, д. 1
Телефон: +7(843)-663-53-10
Короткое название: МБДОУ "Арский детский сад №8"
Руководитель: Файзрахманова Гульназ Радиковна

Опубликовано: 08.06.2020

Бакчабыз  балалары  өстәл уеннары белән  бик теләп уйныйлар.Уеннар  вакытны  уздыру чарасы гына  түгел,ә  балаларыбызның  хәтерен  яхшыртырга,вак моториканы  үстерергә,яшьтәшләре белән аралашуны ныгытырга  ярдәм итә.

“Алиас”уенын балалар төркем белән  уйныйлар.Үз төркеменә карточкада нәрсә ясалганын  аңлатырга кирәк ,ләкин  сүз белән әйтергә ярамый.Уенны алып баручының  биремнәре  буенча уенда катнашучы калган  балалар  дөрес җавап  табарга  тиешләр. Әлеге өстәл уены сүз байлыгын арттыра!