Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение "Лицей №2" г.Альметьевска Республики Татарстан

Адрес: 423403, Республика Татарстан (Татарстан), Альметьевский район, город Альметьевск, проспект Строителей, дом 14
Телефон: +7(855)-333-51-23
E-Mail: directorlic2@mail.ru; Licey-2.Alm@tatar.ru
Короткое название: МАОУ "Лицей №2" г. Альметьевска
Руководитель: Сулейманова Зульфия Явдатовна
У нас учат: 65 учителей Язык обучения русский

Новостной блок Лицея №2

Посещение театра

Опубликовано: 10.03.2016

3 нче март көнне лицейның 8 нче А сыйныфы укучылары (татар теле һәм әдәбияты укытучылары Алексеева Миләүшә Роберт кызы һәм Муллагалиева Энҗе Рәшит кызы җитәкчелегендә) Әлмәт татар дәүләт драма театрында Туфан Миңнуллинның «Диләфрүзгә дүрт кияү» әсәре буенча куелган спектакльне карарга бардылар.

Дүрт дистә ел элек язылган әсәр геройлары тамашачы алдында заманча киемнәрдә, бүгенге көн атрибутикасы белән җиһазланган кыяфәттә чыктылар.

Режиссер Нәфисә Исмәгыйлева һәм театр яшьләре тарафыннан куелган 2 пәрдәлек музыкаль комедияне укучылар бик тә ошаттылар, спектакльләргә ешрак йөрергә кирәк дигән фикергә килделәр.