МБДОУ «Детский сад комбинированного вида №34 «Чебурашка» г. Альметьевска»/Муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе Әлмәт шәһәре "Катнаш төрдәге 34 нче "Чебурашка" балалар бакчасы"

Адрес: Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, ул. Шевченко, д.106А
Телефон: 8(8553)33-69-87
E-Mail: mbdou3473@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №34"Чебурашка"
Руководитель: Галиева Лайсан Равилевна

Новости МБДОУ 34 "Чебурашка"

Семья - основа общества

Опубликовано: 29.01.2016

Килǝчǝк буын алдынгы карашлы, зыялы, белемле, миллǝте ɵчен җаваплы, толерант, конкурентлыкка сǝлǝтле һǝм теле камил булган шǝхес булырга тиеш.

Менǝ шушы асыл  сыйфатларны булдыру, тǝрбиялǝүдǝ якташыбыз, күренекле фикер иясе, мǝгърифǝтче, галим, педагог, язучы Ризаэддин Фǝхреддин хезмǝтлǝре ярдǝм итǝ.  Ризаэддин Фǝхреддин мирасын ɵйрǝнү, аны башкаларга җиткерү максатыннан, без, 34 нче «Чебурашка» балалар бакчасы хезмǝткǝрлǝре, тɵрле чаралар үткǝрдек. Галимнең тормышы, гаилǝсе турында рǝсемнǝр, фотолар, презентациялǝр карадык, стендлар бизǝдек. Мǝгърифǝтченең китаплары балаларда зур кызыксыну уятты.

29 нчы январь кɵнне зурлар тɵркеменǝ йɵрүче балаларның ǝти- ǝнилǝре, ǝби-бабайлары, апа-абыйлары, эне- сеңеллǝре белǝн «Гел бергǝ –гомергǝ» дип аталган кичǝ үткǝрелде. Кичǝгǝ килгǝн кунаклар җырлап- биеп күңел ачтылар, тɵрле уен-конкурсларда катнаштылар. Кичǝбезнең мɵхтǝрǝм кунаклары -43 ел бергǝ гомер иткǝн Даутовлар гаилǝсе иде. Рифгать абый белǝн Минзилǝ апа яшь гаилǝлǝргǝ бергǝ озак яшǝүнең серлǝрен ачтылар һǝм киңǝшлǝр бирделǝр. Килгǝн кунакларыбыз «Гаилǝ учагыбыз җылы учак булып калсын» дигǝн телǝклǝр белǝн кичǝдǝн таралыштылар.