МБДОУ «Детский сад комбинированного вида №34 «Чебурашка» г. Альметьевска»/Муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе Әлмәт шәһәре "Катнаш төрдәге 34 нче "Чебурашка" балалар бакчасы"

Адрес: Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, ул. Шевченко, д.106А
Телефон: 8(8553)33-69-87
E-Mail: mbdou3473@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №34"Чебурашка"
Руководитель: Галиева Лайсан Равилевна

Новости МБДОУ 34 "Чебурашка"

Неделя родного языка

Опубликовано: 24.04.2015

20 нче апрельдән 24 апрельгә кадәр 34 нче номерлы «Чебурашка» балалар бакчасында татар теле атналыгы үтте. Төркемнәрдә төрбиячеләр балаларны  Г.Тукайның иҗаты һәм тормыш юлы белән таныштырдылар. Əкиятләре буенча «Без Тукай абый әкиятләрен яратабыз» дигән тема астында рәсем күргәзмәләре оештырылды. Зурлар һәм мәктәпкә әзерлек төркемнәрендә Г.Тукай  әкиятләре буенча викторина һәм «Без яраткан шигырьләр» дигән әдәби кичә булып үтте. Милли төркем балалары белән «Тукай- безнең йөрәкләрдә» дип аталган чара үткәрелде. Бу чарада балалар Тукайның шигырьләрен сөйләделәр, яраткан әкият геройлары Шүрәле һәм Батыр белән очраштылар. Чара Г.Тукайның «Туган тел» җыры белән тәмамланды.

Шулай ук 21 нче апрель көнне  шәһәркүләм үткәрелгән «Шигъри чишмә» конкурсында Фаттахова Рузилә Əхмәт Исхакның «Тынычлык» дигән шигырьен сөйләде. 24 апрель көнне бакчабызда  «Мин татарча сөйләшәм» дип аталган акция үтте.  Бу чараларны әзерләүдә һәм үткәрүдә бакча коллективы бик актив катнашты .