МБДОУ «Детский сад комбинированного вида №34 «Чебурашка» г. Альметьевска»/Муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе Әлмәт шәһәре "Катнаш төрдәге 34 нче "Чебурашка" балалар бакчасы"

Адрес: Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, ул. Шевченко, д.106А
Телефон: 8(8553)33-69-87
E-Mail: mbdou3473@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №34"Чебурашка"
Руководитель: Галиева Лайсан Равилевна

Новости МБДОУ 34 "Чебурашка"

"Шигъри чишмә"

Опубликовано: 14.04.2016

Тукай! Нинди бөек исем! Ул безнең йөрәкләрдә.Бу исем йолдыз кебек нур чәчеп тора. Менә шундый ямьле яз, апрель аенда татар халкы үзенең сөекле шагыйре Г.Тукайның туган көнен билгеләп үтә.  Г.Тукайны белмәгән кеше сирәктер. Аның  шигырьләрен, әкиятьләрен барыбыз да яратабыз. Аның әсәрләрен татар балалары гына түгел, хәттә рус балалары да өйрәнәләр.

Бүген 14 апрель көнне 34 нче «Чебурашка» балалар бакчасында Тукай  иҗатына багышланган кичә үтте. Кичәдә ике төркем балалар катнашты: беренче төркемдә -татар балалары, икенче төркемдә -рус балалары. Балалар Г.Тукайның шигырьләрен татар һәм рус телләрендә сөйләделәр. Кечкенәләр төркеменә йөрүче Камиль «Гали белән кәҗә» шигырен татар телендә сөйләсә, Софья аны рус телендә сөйләде, зурлар төркеменә йөрүче Рамазан «Карлыгач» шигырен татар телендә сөйләсә, Саша аны рус телендә укыды.

Кичәдә катнашкан балаларга бакча мөдире белән өлкән тәрбияче дипломнар һәм бүләкләр бирделәр.