МБДОУ «Детский сад комбинированного вида №34 «Чебурашка» г. Альметьевска»/Муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе Әлмәт шәһәре "Катнаш төрдәге 34 нче "Чебурашка" балалар бакчасы"

Адрес: Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, ул. Шевченко, д.106А
Телефон: 8(8553)33-69-87
E-Mail: mbdou3473@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №34"Чебурашка"
Руководитель: Галиева Лайсан Равилевна

Новости МБДОУ 34 "Чебурашка"

КМО в первой младшей национальной группе

Опубликовано: 16.03.2016

16 нчы март кәнне 34 нче “Чебурашка” балалар бакчасында беренче кечкенәләр төркемендә методик берләшмә үтте. 1  нче  квалификацион  категорияле  тәрбияче  Галлямова Гульнара  Мазитовна “Урманга сәяхәт” дигән тема астында беренче кечкенәләр төркеме балалары белән эшчәнлек күрсәтте. Ул эшчәнлек барышында төрле алымнар кулланды.Урман турында презентация күрсәтеп балаларга урманда яшәүче кыргый хайваннар турында сөйләде. Балалар төрбияче әйткән табышмакларга матур итеп татар телендә җавап бирделәр. Шөгыльгә кунак булып килгән “тиенгә” балалар бүләк әзерләп бирделәр (төсле җепләргә  тәсле гөмбәләр җыйдылар).

Килгән кунаклар өлкән тәрбияче Гафурова Л.Н., Гульнара Мәҗит кызына, Гульнара Назип кызына һәм бакча эшчеләренә эшләрендә уңышлар теләп методик берләшмә утырышын яптылар.

Методик берләшмәәнең икенче өлешендә шул ук төркемдә эшләәүче тәрбияче Сабирова Гульнара Назиповна “Кече яшьтәге балаларга уен эшчәнлеге оештыру” дигән тема астында  эш тәҗрибәсеннән чыгыш ясады. Ул үзенең чыгышында кече яшьтәге баланың психик үсешен билгели торган әйдәп баручы эшчәнлек – уен булуын әйтеп китте. Килгән кунаклар төркемдәге материаллар, уеннар белән таныштылар. Ул уеннарны кайдан алулары белән кызыксындылар. Тәрбиячеләр барлык уеннар да үз куллары белән һәм нинди максат белән ясалуы турында сөйләделәр. Υзләрен кызыктырган әйберләр турында сораштылар.