Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад компенсирующего вида № 37 «Сказка» г. Альметьевска»/Әлмәт шәһәре 37 нче "Әкият" компенсация төрендәге балалар бакчасы мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 423451, Республика Татарстан, г. Альметьевск, ул. Герцена, д. 96 Б./ Татарстан Республикасы, Әлмәт шәһәре, Герцен урамы, бина 96 Б
Телефон: +7(8553)43-24-08
E-Mail: dou37.skazka@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с № 37 "Сказка"
Руководитель: Маркина Людмила Петровна
У нас учатся: 81 воспитанник /тәрбияләнүче
У нас учат: 23 педагога /педагог

Все новости детского сада/Балалар бакчасы хәбәрләре

Литературный вечер “Я остаюсь на Земле...”/ Әдәби кичә “Мин Җирдә калам...”

Опубликовано: 26.02.2015

В канун 70-летия  Победы в Великой Отечественной войне в детском саду прошел литературный вечер, посвященный татарскому писателю Наби Даули.

Илебез Бөек Җиңүнең 70 еллыгын каршыларга әзерләнгән көннәрдә, балалар бакчасында татар теленә өйрәтү тәрбиячесе Вәлиева М.М. фронтовик язучы Нәби Дәүлигә багышланган “Мин Җирдә калам” дип исемләнгән әдәби кичә уздырды.

Әдәби кичәдә Татарстан язучылар берлеге әгъзасы, С.Сөләйманова, Р.Төхвәтуллин исемендәге әдәби бүләкләр иясе, Әлмәт төбәгендәге “Кызыл каурыйлар” иҗат берләшмәсе җитәкчесе, 4 китап авторы  Әхмәтшина М.Х, язучы Р. Төхвәтуллинның улы  Р.  Төхвәтуллин, Мәгариф идарәсе җитәкчесе урынбасары Зиганшина С.М.,алдагы елларда бакчада тәрбияләнеп киткән балалар, шәһәрнең 3 нче мәктәп укучылары катнашты

“Мин Җирдә калам” әдәби кичәсендә Р.Төхвәтуллин гаилә альбомыннан әтисенең Н.Дәүли белән төшкән фотоларын, алар белән булган хәтирәләрне сөйләде. Бакчада тәрбияләнүче балалар “Җырлап узган җәй” әкиятен, ә  башлангыч сыйныф укытучысы Зәкиева В.М. җитәкчелегендәге мәктәп укучылары  “Бәхет каян килә?”шигырен сәхнәләштереп күрсәттеләр. Язучының шигырьләрен сөйләделәр, биюләр башкардылар.

Кичәгә килгән кунаклар, шушындый тирән эчтәлекле кичә уздырганнары өчен балаларга, бакча хезмәткәрләренә зур рәхмәт белдерделәр.