• Алькеевский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение детский сад «Малыш» села Ахметьево Алькеевского Муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422884, Республика Татарстан, Алькеевский муниципальный район, село Татарское Ахметьево, ул. Центральная, д.10А
E-Mail: Detskiy.Malysh@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ детский сад «Малыш» села Ахметьево Алькеевского МР РТ
Руководитель: Громова Марина Николаевна
У нас учатся: 11 воспитанников (иностранные граждане отсутствуют)

Утренняя гимнастика заряд на весь день

Балаларны суда батудан саклыйк!

Опубликовано: 18.07.2021

Судагы фаҗигаләр еш кына ата-аналарның балаларны караучысыз калдыруы аркасында килеп чыга. Шуңа да елга буенда балалар янында һәрвакыт бер өлкән кеше булырга тиеш. Балалар ярдәм сорап кычкырмый, тыпырчынмый, алар тиз, башлыча 30 секунд эчендә һәм тын гына суга бата.

Хөрмәтле өлкәннәр! Балаларгыз белән ял итү урыны итеп тирән су яткылыкларын яки тиз агымлы, әйләнчекле елга буйларын сайламагыз. Киң булмаган елгада да хәвеф сагалап торуы ихтимал. Балаларыгызга өреп тутырылган матрасларда һәм түгәрәкләрдә еракка йөзәргә рөхсәт итмәгез. Аларны бервакытта да ялгызларын су янына җибәрмәгез. Һәм иң мөһиме – балаларны йөзәргә өйрәтегез!