С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423749, Республика Татарстан, Актанышский район, с. Старое Тлякеево, ул. Центральная, 87
Телефон: +7(855)-525-41-40; 8(927)481-05-23; +7(939)388-60-12
E-Mail: gulnaram72@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Тлякеевская ООШ »
Руководитель: Мусина Гульнара Миркасимовна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 27учащихся

Новости Тлякеевской ООШ

Оста гармунчыны олылау

Опубликовано: 26.10.2019

Бүген мәктәптә авылыбызның танылган гармунчысы Тимиров Рәсүл Хәмит улын юбилее белән котлау чарасы үтте. Рәсүл абый, авылга укып кайтып эшли башлаганнан бирле, мәктәптә үткән барлык чараларда баяны белән катнаша. Аның хезмәтләрен хөрмәтләп мәктәп директоры Ахметов Рәмзил Хуҗагали улы, директорның укыту-тәрбия буенча урынбасары Хәбирова Мәйсәрә Фаис кызы, тәрбия эшләре буенча урынбасары һәм профсоюз рәисе Миңнеәхмәтова Земфира Мөхәррәм кызы, "Дуслык" балалар бакчасы мөдире Солтанова Гөлчәчәк Сәлах кызы, юбилярның балалары, оныклары котлады. Кичәне башлангыч класс укытучылары Миргалимова Эльвира Вакыйф кызы һәм Гәрәева Флүсә Сабит кызы алып барды. Кичә җыр-моңнар белән үрелеп барды.