Адрес: 423748, с. Старое Сафарово, ул. М.Вахитова, д. 17
Телефон: +7(855)525-60-52
E-Mail: safar_akt@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сафаровская СОШ"
Руководитель: Нургалиев Ахсан Азгарович

Новости Сафаровской школы

«Тату сыйныф серләре»

Опубликовано: 18.01.2024

17 гыйнварь көнне  Сәфәр авылы мәдәният йортында «Тату сыйныф серләре» республика ата-аналар комитетлары бәйгесенең муниципаль этабы узды. Безнең мәктәптән  Л.Ф.Туктарова  җитәкчелегендә  6 сыйныф укучылары һәм ата-аналар командасы катнашты. Командаларның һәрберсенә 2 этапта ярышырга  туры килде: визитка, иҗади проектны яклау. Берничә сәгать дәвамында командалар сәхнәдә бер-берсен алыштырдылар. Шунысын  билгеләп үтәргә кирәк, ата-аналар комитетларының фантазиясе һәм иҗатына чикләр юк иде, үз чыгышларында алар тату сыйныфларының серләрен ачтылар. Безнең мәктәп укучылары, ата-аналар командасы да иҗади сәләтләрен, артистлык осталыкларын һәм бердәмлекләрен күрсәттеләр. Әти-әниләр балалар  белән бергә патриотизм, туган җиргә мәхәббәт, гаилә татулыгы турында сөйләделәр, Бөек Ватан сугышы геройларын искә алдылар. Безнең мәктәпнең командасы – “Иң яхшы патриотик сыйныф” номинациясендә җиңеп чыктылар.

17 января в Сафаровском сельском доме культуры прошел муниципальный этап республиканского конкурса родительских комитетов «Секреты дружного класса». Нашу школу представляли ученики 6 класса и команда родителей под руководством Л. Ф. Туктаровой. Каждой из команд предстояло соревноваться в 2 этапа: визитка, защита творческого проекта. В течение нескольких часов команды сменяли друг друга на сцене. Стоит отметить, что фантазии и творчеству родительских комитетов не было предела, в своих выступлениях они раскрывали секреты своего дружеского класса. Ученики нашей школы, родительская команда также продемонстрировали свои творческие способности, артистизм и сплоченность. Родители вместе с детьми говорили о патриотизме, любви к родной земле, семейном согласии, вспоминали героев Великой Отечественной войны. Команда нашей школы стала победителем в номинации” Лучший патриотический класс".