С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423748, с. Старое Сафарово, ул. М.Вахитова, д. 17
Телефон: +7(855)525-60-52
E-Mail: safar_akt@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сафаровская СОШ"
Руководитель: Нургалиев Ахсан Азгарович

Новости Сафаровской школы

Көзге кафе

Опубликовано: 20.10.2022

19 нчы октябрь көнне башлангыч классларда “Көзге кафе” исеме астында  көзге бал - уңыш бәйрәме узды. Көзге бал - көз аенда мәктәптә уздырыла торган бәйрәмнәрнең иң көтеп алынганын барыбыз да беләбез. Шуңа күрә  бу бәйрәмгә алдан әзерләнә торабыз. Һәр класс бик яхшы әзерлектә иде. Алар көзге уңыштан төрле композицияләр ясадылар, үзләренең иҗади сәләтләрен күрсәттеләр. Бәйрәмебезгә әкият герое - Убырлы карчык килеп, укучыларны төрле бәйгеләрдә сынап карады.   Бәйрәм җырлар, биюләр, уеннар һәм кызыклы конкурслар белән дәвам итте. Көзге бал бәйрәме, чын мәгънәсендә, уен-көлке, җыр-биюгә бай булды.  Укучылар бик актив булдыгыз.Афәрин!