Адрес: 423748, с. Старое Сафарово, ул. М.Вахитова, д. 17
Телефон: +7(855)525-60-52
E-Mail: safar_akt@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сафаровская СОШ"
Руководитель: Закирова Ландыш Яудатовна

Новости Сафаровской школы

Тәрбия эше буенча директор урынбасарлары һәм класс җитәкчеләре семинары

Опубликовано: 26.01.2013

26 январь көнне Актаныш муниципальрайоны Сәфәр урта гомуми белем бирү мәктәбендә тәрбия эшләре буенча директор урынбасарлары һәм класс җитәкчеләренең «Сәламәтлек»программасынтормышкаашырутәҗрибәсеннән: дәрестәнтышчаралардасәламәтлекненыгытутехнологияләренкулланумөмкинлекләре» темасы астында семинар үткәрелде.

Семинарда түбәндәге темаларга мастер-класслар күрсәтелде:

· «Дөрес туклану – сәламәтлек нигезе». Фәтхелова А.Ф.-3нче сыйныфҗитәкчесе. · «Сәламәтлекнең иң гади һәм нәтиҗәле рецептлары».  Нурлыгаянова Л.Ш.-7нче сыйныфҗитәкчесе. · «Кеше тормышында наркотикларның  роле». Салихов И. Ш.– 11нче сыйныфҗитәкчесе. · «Универсиада бәйрәме».Гыйлмуллина Г.Т.-4нче сыйныфҗитәкчесе. · «Шатлыкутравынасәяхәт». Марданова Ч.Р. - 5нче сыйныфҗитәкчесе. Мастер-класслардан соң педагог-организатор Төхбәгалиева И.К. һәм тәрбия эшләре буенча директор урынбасарыЗакирова Л.Җ. «Сәламәт тәндә-сәламәт акыл» дип аталган сәламәтлек турниры булды. «Сәламәтлек» программасын тормышка ашыру тәҗрибәсеннән: дәрестән тыш чараларда сәламәтлекне ныгыту технологияләрен  куллану мөмкинлекләре» темасына Сәфәр урта гомуми белем бирү мәктәбенең тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Л.Җ.Закирова чыгыш ясады.      Бариева Ландыш Фирдәвис кызы районда “Сәламәтлек” программасының тормышка ашырылуы һәм алда торган бурычлар, үткәреләчәк конкурслар белән таныштырды.