Адрес: 423748, с. Старое Сафарово, ул. М.Вахитова, д. 17
Телефон: +7(855)525-60-52
E-Mail: safar_akt@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Сафаровская СОШ"
Руководитель: Закирова Ландыш Яудатовна

Новости Сафаровской школы

"Белем җәүһәрләре" дөньякүләм бәйгесенең 2016 нчы ел финалистлары ачыкланды

Опубликовано: 13.10.2016

Быел бәйгегә 80 нән артык гариза килгән. Килгән гаризалар арасыннан дөньякүләм бәйгедә катнашыр дәрәҗәдә барлыгы 64 интернет-проект сайлап алынган һәм бәйгегә кабул ителгән. Бәйгедә барлыгы Татарстанның 17 шәһәр һәм районыннан һәм Самара өлкәсеннән катнашучылар булган. Иң күп проектны Актаныш районы тәкъдим иткән (12 проект). Шулай ук җиңүчеләр арасында да безнең мәктәп укучыларының да проектлары бар: Зиннурова Алинә ("Могҗизалы дөнья" сайты), Гыйлмуллин Илназ (Җиңү эзләре буйлап" сайты), Шәрифҗанова Айзирә ("Тузганак" сайты). Аларны чын күңелдән котлыйбыз һәм уңышлар теләп калабыз!

VII Дөньякүләм "Белем җәүһәрләре" бәйгесенең җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы 2 ноябрь көнне Г.Камал исемендәге Татар дәүләт Академия театрының кече залында үткәреләчәк. Тантана 11:00 сәгатьтә башланачак.