Адрес: 423740, с. Актаныш, ул. Юбилейная, д. 66
Телефон: +7(855)-523-12-46
E-Mail: acsh2@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Актанышская СОШ №2"
Руководитель: Шарипов Ильназ Ильшатович

Новости Актанышской СОШ №2

Әдип дәрес алып бара

Опубликовано: 05.02.2024

Бүген, ягъни 5нче февраль көнне туган телләр айлыгы кысаларында мәктәбебездә язучы Габдулла Вафин белән 8А сыйныфында дәрес-очрашу үтте.
Дәрестә тере язучы белән аралашу укучылар өчен бик кызыклы, күңелле булды.
Әдип үзенең тормыш һәм иҗат юлы белән таныштырды. Әсәрләре, гаиләсе, мавыгулары, яраткан шагыйрьләре һәм язучылары турында сөйләде. Бик җанлы итеп укучылар белән аралашты. Аларга төрле сораулар бирде, җаваплар таптырды, теләкләрен белдерде.
Укучылар да үзләрен кызыксындырган сорауларын "яудырды". Балачагы, мәктәп еллары, армия, мәхәббәт тарихы турында булды ул сораулар. Габдулла Мәхмүт улы һәркемне игътибар белән тыңлады, җентекләп җавап бирде.
Очрашу азагында мәктәп китапханәсенә китапларын бүләк итте.
Бу чара һәркем күңеленә хуш килде. Дәрес бер тында сизелми дә үтте.