Адрес: с. Актаныш, ул. Юбилейная, 66
Руководитель: Амиров Айзат Салихзянович
Год основания учреждения: 1990

Новости Актанышской СОШ №2

Илнур Әмирханов "Тархан" 2022 тарихи-мәдәни конкурсы җиңүчесе!

Опубликовано: 16.03.2022

Мәктәбебезнең 8 сыйныф укучысы Илнур Әмирханов 9-11 сыйныф укучылары катнаша торган "Тархан" күп этаплы интеллектуаль телевизион шоуның соңгы этабына уңышлы үтеп, бүген җиңү яулады.Илнур әлеге зур җиңүе белән зур бүләккә лаек булды, ул конкурсларсыз гына Казан федераль университетына укырга керәчәк. Афәрин, Илнур! Сине ихластан котлыйбыз! Яңадан-яңа үрләр яуларга язсын!

Источник: http://aktanysh-rt.ru/news/bu-mim/aktanysh-ukuchysy-ilnur-mirkhanov-tarkhan-2022-tarikhi-mdni-konkursy-ichese