Адрес: с. Актаныш, ул. Юбилейная, 66

Новости Актанышской СОШ №2

Юбиляр китаплар

Опубликовано: 15.12.2021

Мәктәбебездә рус теле һәм татар теле атналыгы уза. Атналык кысаларында китапханәче Г.Р.Хамидуллина "Юбиляр китаплар" кургәзмәсен оештырды. Укучылар белән "Китапханә - серле дөнья" дигән темага әңгәмә уздырды. Китапханәнең төп байлыгы китаплар булса, иң кадерлесе - андагы китапларны укырга яратучыларның күп булуы. Шуңа да китапханә киштә-киштә китаплары белән генә түгел, ә үзенең укучылары белән яши. Гомуми итеп әйткәндә, алар берсен-берсе тулылындырып, үткәнне онытмаска, бүгенгенең кадерен белергә, киләчәкне күзалларга да өйрәтәләр.