Адрес: с. Актаныш, ул. Юбилейная, 66

Новости Актанышской СОШ №2

Иминлек көндәлеге

Опубликовано: 29.10.2021

Бүген син - җәяүле, ә иртәгә автомобиль йөртүче. Юл йөрү белемен өйрәнү - бик җитди фән, һәм аны һәркем белергә тиеш. Аны яхшы белү сәламәтлекне һәм иминлекне генә түгел, ә бәлки гомерне саклап калырга да ярдәм итә. Шул форсаттан тәрбия замы Алена Миннесаниф кызы һәм китапханәче Гөлназ Раффак кызы 5нче сыйныфларга юл йөрү белемен өйрәнү өчен укучының иминлек көндәлеген тараттылар.
Сегодня ты - пешеход, а завтра - водитель автомобиля. Изучение дорожного движения - очень серьезная наука, и ее должен знать каждый. Его знание помогает не только сохранить здоровье и благополучие, но и сохранить жизнь. По этому случаю зам.директора по воспитательной работе Алена Миннесанифовна и библиотекарь Гульназ Раффаковна раздали школьникам 5-х классов дневник безопасности для изучения правил дорожного движения.