Адрес: с. Актаныш, ул. Юбилейная, 66

Новости Актанышской СОШ №2

Башлангыч класслар атналыгы

Опубликовано: 16.10.2021

11-16 ноябрь көннәрендә мәктәптә башлангыч сыйныфлар атналыгы гөрләде. Барлык классларда ачык дәресләр күрсәтелде. “Көзге фантазия” исемле табигый материаллардан эшләнмәләр күргәзмәсе, “Исәнме Алтын көз!” дигән рәсем конкурсы уздырылды. Һәр классның иң уңган, иң булган кызлары – Сөмбеләләр үзләрен зирәклектә, тапкырлыкта сынадылар, төрле һөнәрләрен күрсәттеләр. Башлангычлар спортта да сынатмыйлар. 3 нче сыйныф укучылары арасында “Күңелле стартлар”, 4 сыйныфлар арасыда эстафета уздырылды. Атна матур язу бәйгесе белән төгәлләнде.