Структурное подразделение МБОУ «Тлякеевская основная общеобразовательная школа» Актанышского муниципального района РТ - Шариповская начальная общеобразовательная школа (ликвидация, 16.06.2021)

Адрес: 423749, РТ, Актанышский район, д. Шарипово ул. Центральная-3
Телефон: +7(855)-525-38-34
E-Mail: .0397000003@tatar.mail.ru
Короткое название: "Шариповская НШ"

Доска объявлении.-Белдерүләр тактасы

День рождение Тукая / Тукай иртәсе

/upload/storage/org5256/files/туган тел.jpg

В честь Года единства родных языков и народов в нашей школе прошел утренник, посвященный 135-летию со дня рождения Габдуллы Тукая. Учащиеся вспомнили о жизни и творчестве поэта, прочитали его стихи.  Утренник завершился исполнением песни" Туган тел".

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы уңаеннан, мәктәбебездә Габдулла Тукайның 135 еллыгына багышланган иртә үткәрелде. Укучылар шагыйрьнең тормыш юлын, иҗатын искә төшерделәр, шигырьләр сөйләделәр. Тукай иртәсе "Туган тел" җырын башкару белән тәмамланды.

Башлангыч класс укучылары арасында үткәрелгән проект- эзләнү эшендә, 4 класслар арасында рус теле фәненнән башкарылган проект эшендә призлы 3 урынны алдык. Проект эшен 4 класс укучысы Камалов Рушат, укытучы Гарипова Ләйсән җитәкчелегендә башкарды

4 класс укучысы Камалов Рушат, рус теле фәненнән үткән олимпиадада катнашты.